Pages Navigation Menu

Feng shui w mieszkaniu

feng_shui_w_mieszkaniu.jpg

Coraz popularniejszym trendem w aranżacji mieszkania jest stosowanie zasad feng shui. Odpowiednie ułożenie mebli, dobór dodatków może sprawić, że poczujemy przypływ energii. W urządzaniu mieszkania zgodnie z feng shui należy stosować uniwersalne zasady. Jedną z najważniejszych zasad feng shui jest utrzymanie porządku. Symbolizuje on bowiem harmonię i czystość.

Z tego powodu jakikolwiek bałagan jest niedopuszczalny. Musimy przy tym zadbać nie tylko o widoczny porządek. Pamiętajmy także o czystości w szafie czy pod łóżkiem. Koniecznie zadbajmy o czyste okna. Niedozwolone jest także eksponowanie ostrych przedmiotów.

Dotyczy to w szczególności noży i nożyczek. Wszystkie powinny znajdować się w zamkniętych szafkach. Według podstawowych zasad feng shui wszystkie szafki w naszym mieszkaniu powinny być zamknięte. Jeśli hodujemy kwiaty doniczkowe musimy o nie odpowiednio dbać. W momencie gdy zaobserwujemy uschnięte listki, koniecznie oderwijmy je od rośliny.

Zasady feng shui zakładają pewien minimalizm. Z tego powodu wszystkie niepotrzebne przedmioty powinniśmy wyrzucić. To samo dotyczy również naszych ubrań. Z kolei jeśli jakiś przedmiot popsuł się, mamy dwie możliwości. Jedna z nich zakłada natychmiastową naprawę, z kolei druga pozbycie się przedmiotu.

W przypadku toalety musimy zawsze pamiętać o zamknięciu klapy od sedesu. Według feng shui pozostawienie klapy otwartej powoduje ucieczkę dobrej energii. Całościowe rozmieszczenie mebli wg feng shui zależy od tego, co dokładnie chcemy osiągnąć.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *